Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... examen ptr permis cu buletinul neschimbat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

examen ptr permis cu buletinul neschimbat

Buna ziua. Vreau sa va intreb cam care ar putea fi consecintele urmatoarei situatii: am fost programata ptr examenul la traseu la sfarsitul lunii spetembrie. Ulterior sustinerii examenului teoretic m-am casatorit. Nu am reusit sa imi schimb buletinul iar instructorul mi-a zis sa dau cu buletinul vechi, chiar daca certificatul de casatorie are data anterioara datei la care voi sustine examenul. Asadar, sustinerea examenului cu un buletin care ar fi trebuit sa fie deja schimbat ce consecinte negative poate avea? ( asta in cazul in care voi promova)
Puteti sa v-a prezentati la examen cu buletinul vechi,dar cel mai bine ar fi sa-l schimbati pentru eliberarea permisului cu noul nume,daca nu va trebui sa schimbati si permisul.
Nu pot schimba buletinul ptr ca dureaza trei saptamani si nu mi-ar fi eliberat pana la data sustinerii examenului. Deci nu exista nicio alta consecinta legala, decat aceea ca voi fi nevoita sa schimb si buletinul?
Multumesc frumos!
Daca toate actele din dosarul de examen sunt pe numele dinaintea casatoriei nu este nicio problema. Dar veti primi permisul de conducere tot cu vechiul nume. Apoi trebuie schimbat si permisul de conducere.