Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... bunuri inainte de a fi casatorit
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

bunuri inainte de a fi casatorit

am cumparat niste electronice o barca inainte de a ma casatori legitim iar acum sotia ma ameninta ca trebui impartite cum procedez? multumesc
nu au fost dobandite in comun dar locuiam impreuna concubinaj ,aveam viza de flotant la socri mei si contract de chirie dar eu am locuit cu fosta sotie 1 an inainte de casatorie
in primul rand sunt bunuri proprii. chiar daca si ea a dat bani la achizitionarea lor, dvs ca sa o descurajati, va trebui sa ii cereti sa aduca probe din care sa reiasa contributia ei la cumpararea bunurilor. numai daca are probe certe poate obtine ceva...altfel va obtine numai vorbe goale.:)