Forum Discuţii juridice Să schimbăm împreună legea probleme cu legea
Discuție deschisă în Să schimbăm împreună legea

probleme cu legea

va rog sa ma scuzati dar as vrea sa stiu unde pot sa gasesc toate datele de la o sentinta care e pe numele meu am tot nr dosar nr sentinta si tot dar nu o gasesc pe internet si nu stiu unde este publicata multumesc frumos
Nu o sa gasiti sentinta pe internet.
In principiu, daca sunteti parte vi se comunica acasa dupa motivarea de catre judecator.
Daca nu ati primit-o si a trecut ceva timp de la pronuntare, mergeti la instanta care a pronuntat sentinta, faceti o cerere prin care solicitati sa va elibereze o copie a sentintei, timbrati cu 0,15 lei timbru judiciar si taxa de timbru de 2 lei.
Pe net puteti vedea doar dispozitivul sentintei; intrati pe www.just.ro, portalul instantelor de judecata, selectati judetul, instanta care a solutionat, dosare, scrieti numarul de dosar si apoi selectati cautare. O sa vedeti istoricul dosarului si solutia adoptata (dar nu intreaga sentinta).
Mihaela Nevoie, Avocat