Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale doresc sa devin comerciant
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

doresc sa devin comerciant

BUNA ZIUA!
CA SA DEVIN COMERCIANT,DACA NU AM EDUCATIE/DIPLOMA IN DOMENIU, CE ALTERNATIVE AM LEGAL PTR ACEASTA? DE EX.AS ADUCE DIN STRAINATATE PRODUSE(EX.ALIMENTARE) PTR A REVINDE" CE OBLIGATII AM IN CAZURILE DACA:
-LE REVAND PE NET
-LE VAND LA PRES FIZICE
-LE VAND LA COMERCIANTI(SRL)

POT OBTINE O FINANTARE PTR INFIINTAREA DEMARARII ?
CARE E SITUATIA LA VAMA?(POT ADUCE MARFA SI CE-MI TREBUIE PTR ASTA? CAT POT ADUCE?)
VA MULTUMESC
trebuie sa ai o firma ,ce finantare vrei ...de la cine...marfa poti sa aduci cat vrei bani sa ai ,cu vanzarea marfurilor e mai complicat trebuie sa ai piata de desfacere nu e asa de usor cum ai gandit tu...=D>=D>=D>=D>=D>=D>=D>
Va trebuie o firma (SRL, Intreprindere individuala sau Persoana fizica)