Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Obligatii fiscale contributii PFA
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Obligatii fiscale contributii PFA

Buna ziua,
as vrea sa stiu chiar daca OUG 58 va fi modificata incepand cu septembrie (Odata cu intrarea in vigoare a OUG nr. 82/2010) sunt totusi obligat sa platesc contributiile somaj, sanatate, pensie pentru iulie si august cand OUG 58 a fost in vigoare?
Mentionez faptul ca inca nu am platit.
Si inca o intrebare: Daca plata pentru servicii PFA prestate in iulie si august este efectuata in octombrie 2010 cand OUG 58 nu va mai obliga PFA la plata contributiilor sunt totusi obligat sa platesc?.
Multumesc
Un PFA cu contract prestari servicii de consultanta
Pe perioada 01.07-10.09.2010 se platesc contributiile somaj, sanatate, pensie, conform prevederilor OUG nr. 58/2010.
Din data de 13.09.2010 se aplica prevederile OUG nr. 82/2010, care se vor aplica pentru incasarile incepand cu aceasta data, inclusiv, pentru prestarile efectuate in lunile iulie si august 2010.
Multumesc frumos