avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 748 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratii-contributii OUG nr.58/2010
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratii-contributii OUG nr.58/2010

sunt salariata la stat si desfasor si o alta activitate pe baza unui contract de mandat ptr. intermediere asigurari. In aceasta situatie ce obligatie am conform OUG nr.58/2010 ?
Cel mai recent răspuns: andreea_adomnitei , utilizator 16:53, 20 Septembrie 2010
Pentru perioada 01.07-12.09.2010, in baza prevederilor OUG nr. 58/2010, se plateste CAS - 10,5% si contributie somaj - 0,5%, prin aplicarea cotelor asupra venitului realizat lunar.
Sunt pensionar si desfasor activitate de intermediere asigurari prin contract de conventie civila. Ce tb sa declar, platesc, cf oug 58 si oug 82? multumesc.
Ultima modificare: Luni, 20 Septembrie 2010
andreea_adomnitei, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pf si salariat - ce contributii platesc? liana vesa liana vesa buna seara. sunt angajata la stat si pe langa am si un PF dupa ultimele modificari legislative mai trebuie sa platesc la pensii si somaj,multumesc (vezi toată discuția)
Ordonanta 50/2010 ContSters168564 ContSters168564 buna seara! va rog sa -mi spuneti si mie pfa sunt obligate sa plateasca somaj?#-o (vezi toată discuția)
buna ziua. care e baza de calcul pentru contributii? loredana.ghita loredana.ghita Ma numesc Loredana și sunt adm.al unei firme (Intrep.Ind./PFA). Intrebarea mea este dacă plătesc contribuții la stat privind somaj, ... (vezi toată discuția)