Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratii-contributii OUG nr.58/2010
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratii-contributii OUG nr.58/2010

sunt salariata la stat si desfasor si o alta activitate pe baza unui contract de mandat ptr. intermediere asigurari. In aceasta situatie ce obligatie am conform OUG nr.58/2010 ?
Pentru perioada 01.07-12.09.2010, in baza prevederilor OUG nr. 58/2010, se plateste CAS - 10,5% si contributie somaj - 0,5%, prin aplicarea cotelor asupra venitului realizat lunar.
Sunt pensionar si desfasor activitate de intermediere asigurari prin contract de conventie civila. Ce tb sa declar, platesc, cf oug 58 si oug 82? multumesc.
andreea_adomnitei, utilizator