Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... ordonanta 50/2010
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

ordonanta 50/2010

buna seara! va rog sa -mi spuneti si mie pfa sunt obligate sa plateasca somaj?#-o
Pentru perioada 01.07-12.09.2010, in baza prevederilor OUG nr. 58/2010, se plateste contributie somaj prin aplicarea cotei de 0,5% aplicata asupra venitului realizat lunar. Dupa modificarea OUG nr. 58/2010 de OUG nr. 82/2010, contributia de somaj numai este obligatorie pentru PFA.