avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 752 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... ordonanta 50/2010
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

ordonanta 50/2010

buna seara! va rog sa -mi spuneti si mie pfa sunt obligate sa plateasca somaj?#-o
Cel mai recent răspuns: George David , Contabil 09:15, 20 Septembrie 2010
Pentru perioada 01.07-12.09.2010, in baza prevederilor OUG nr. 58/2010, se plateste contributie somaj prin aplicarea cotei de 0,5% aplicata asupra venitului realizat lunar. Dupa modificarea OUG nr. 58/2010 de OUG nr. 82/2010, contributia de somaj numai este obligatorie pentru PFA.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratii-contributii oug nr.58/2010 divele divele sunt salariata la stat si desfasor si o alta activitate pe baza unui contract de mandat ptr. intermediere asigurari. In aceasta situatie ce obligatie am ... (vezi toată discuția)
Mai platesc contributii la somaj, pensie? nikuteau nikuteau Sunt PFA cod 7112 Activitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea. Este primul meu an ca PFA. Sunt si angajat cu carte de munca 2 ore la o ... (vezi toată discuția)
buna ziua. care e baza de calcul pentru contributii? loredana.ghita loredana.ghita Ma numesc Loredana și sunt adm.al unei firme (Intrep.Ind./PFA). Intrebarea mea este dacă plătesc contribuții la stat privind somaj, ... (vezi toată discuția)