Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu medical prenatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu medical prenatal

Buna ziua, as avea si eu o intrebare la dumneavoastra am fost somera pana in data de 1 august in acest timp fiind insarcinata, din data de 1 august mama angajat la o prietan ptr avea cele 12 luni anterioare nasterii ptr a benefecia de indemnizatie, as vrae sa va interb dc pot intra in concediu prenatal incepand cu 15 sept avand in vedere ca trebuei as nasc in jurul datei de 10 oct, daca sunt angajata doar de o luna si jumatete la ea sau nu am voie ca sa platesc mai putin impozit la stat, va multumesc si astept un raspuns
se poate intra in concediu medical din cate stiu.
1. Puteti intra in concediu medical sau de maternitate.
2. Pentru calculul indemnizatiei aduceti adeverinta de la Agentia de Somaj cu veniturile obtinute.