Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... asigurarea obligatorie
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

asigurarea obligatorie

asigurarea imobil este obligatorie la persoane juridice ?
Adrian.Tudor a scris:

Absolut toate cladirile trebuiesc asigurate. Asigurarea o puteti face la firmele de asigurare care fac parte din PAID.

Revin si fac o precizare. Se asigura prin PAD toate cladirile cu destinatia de locuinta
fie ca sunt inchiriate , fie locuinte de serviciu.