avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 360 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... asigurarea obligatorie
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

asigurarea obligatorie

asigurarea imobil este obligatorie la persoane juridice ?
Cel mai recent răspuns: Adrian Tudor , Consultant asigurari 00:16, 25 Septembrie 2010
Adrian.Tudor a scris:

Absolut toate cladirile trebuiesc asigurate. Asigurarea o puteti face la firmele de asigurare care fac parte din PAID.

Revin si fac o precizare. Se asigura prin PAD toate cladirile cu destinatia de locuinta
fie ca sunt inchiriate , fie locuinte de serviciu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asigurare locuinta Marina13 Marina13 As dori sa stiu daca e obligatorie asigurarea locuinței si daca da,niste sugestii ( nume asiguratori) m-ar ajuta mult.Multumesc anticipat! (vezi toată discuția)
Asigurare alexa groupama ciiprian24 ciiprian24 Am făcut o asigurare facultativa la Groupama dar fiind locuința din chirpici nu m-a asigurat în caz de inundatii. La ei merge sa asiguri numai daca ai ... (vezi toată discuția)
Asigurarea pentru locuinte araoil araoil nu prea stiu, cat de obligatoriu este asigurarea de locuinte la noi si care sunt urmarile daca nu te asiguri.agentii care iti bat zilnic la usa, nu cunosc ... (vezi toată discuția)