Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... recalculare pensie maistru militar
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

recalculare pensie maistru militar

Buna ziua! Rog daca ma poate ajuta cineva cu o informatie.
Este obligatoriu ca un fost cadru militar(maistru militar) care a iesit la pensie anul trecut la limita de varsta sa duca la Casa de pensii adeverinte pt recalcularea pensiei?Sau trebuie sa duca alte acte?
Multumesc!
Nu va obliga nimeni sa duceti adeverintele cu venituri la casa de pensii, dar este foarte bine sa le duceti daca doriti un cuantum mai mare al pensiei. Sper ca doriti un cuantum mai mare al pensiei. :)

Accesati link-ul de mai jos si cititi raspunsul dat de colegul de forum cazacioc unei intrebari asemanatoare.
www.avocatnet.ro/content/for...