Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Teren stat sub garaj propietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Teren stat sub garaj propietate

detin un garaj
facut cu autorizatie de constructie in anul 1975 aflat pe teren stat pentru care se plateste impozit pe constructie si taxa ocupare loc public la circa financiara. am scos de la primaria capitalei o adresa prin care mi se comunica situatia juridica astfel :la adresa mentionata figureaza teren proprietate particulara categoria ''alte terenuri'' cu posesori parcela eu si vecinii.cum pot afla al cui e de fapt terenul si cum pot intra in posesia lui sau ce se poate face.va mutumesc.
Scoateti un extras CF. Acolo scrie proprietarul.
mi-au refuzat eliberare istoric rol fiscal pt. ca au zis ca nu am calitate
CF-ul se scoate de la OCPI, nu de la Primarie. Pentru istoric rol fiscal chiar nu aveti calitate.
faceti o cerere la biroul de carte funciara ca sa aflati cine e prorpietarul terenului.