avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 650 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Teren stat sub garaj propietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Teren stat sub garaj propietate

detin un garaj
facut cu autorizatie de constructie in anul 1975 aflat pe teren stat pentru care se plateste impozit pe constructie si taxa ocupare loc public la circa financiara. am scos de la primaria capitalei o adresa prin care mi se comunica situatia juridica astfel :la adresa mentionata figureaza teren proprietate particulara categoria ''alte terenuri'' cu posesori parcela eu si vecinii.cum pot afla al cui e de fapt terenul si cum pot intra in posesia lui sau ce se poate face.va mutumesc.
Cel mai recent răspuns: ContSters160686 , utilizator 16:48, 22 Septembrie 2010
Scoateti un extras CF. Acolo scrie proprietarul.
mi-au refuzat eliberare istoric rol fiscal pt. ca au zis ca nu am calitate
CF-ul se scoate de la OCPI, nu de la Primarie. Pentru istoric rol fiscal chiar nu aveti calitate.
faceti o cerere la biroul de carte funciara ca sa aflati cine e prorpietarul terenului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Garaj pe teren situatie juridica neclara -Daniel- -Daniel- ce inseamna posesor parcela categoria ''alte terenuri'' . pe acest teren am un garaj proprietate. (vezi toată discuția)
Teren fara acte lauryss lauryss daca Xsi Ysunt titulari de rol ai unui teren,asta inseamna ca ei pot fi si proprietari ai aceluiasi teren? (vezi toată discuția)
Vanzare-cumparare teren bibinelu bibinelu Am cumparat un teren intravilan. In momentul in care am ajuns in fata notarului pentru incheierea contractului de vanzare - cumparare s-a constatat ca de fapt ... (vezi toată discuția)