Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... garaj pe teren situatie juridica neclara
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

garaj pe teren situatie juridica neclara

ce inseamna posesor parcela categoria ''alte terenuri'' . pe acest teren am un garaj proprietate.
Nu ati precizat daca detineti autorizatie de construire pentru acel garaj si daca garajul este inscris in CF.

o constructie se poate edifica legal pe un teren cu regim intravilan - curti constructii; alte terenuri poate sa insemne gradina, pasune etc.