avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... garaj pe teren situatie juridica neclara
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

garaj pe teren situatie juridica neclara

ce inseamna posesor parcela categoria ''alte terenuri'' . pe acest teren am un garaj proprietate.
Cel mai recent răspuns: Ruse Bogdan - Evaluator ANEVAR , Evaluator 22:17, 30 Septembrie 2010
Nu ati precizat daca detineti autorizatie de construire pentru acel garaj si daca garajul este inscris in CF.

o constructie se poate edifica legal pe un teren cu regim intravilan - curti constructii; alte terenuri poate sa insemne gradina, pasune etc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatie constructie ion_raluca ion_raluca Se poate obtine autorizatie de construire pt locuinta daca terenul este pasune in intravilan. Sau trebuie schimbata categoria de folosinta a terenului din ... (vezi toată discuția)
Schimbare categorie de folosinta teren intravilan pasune in curti contructii SaraDenisa SaraDenisa Buna seara. Detin un teren intravilan care are trecut in cartea funciara la categoria de folosinta ; pasune. As dori sa schimb categoria de folosinta in curti ... (vezi toată discuția)
Un teren construibil poate redeveni agricol? helgapopa helgapopa Am cumparat mai demult un teren intravilan in Ilfov cu destinatie curti-constructii. Am obtinut certificat de urbanism pentru el, dar nu am construit nimic. ... (vezi toată discuția)