Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale infiintare firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

infiintare firma

Buna ziua,
doresc sa deschid un magazin de haine second hand si noi, as dori sa aflu cat costa infiintarea unei societati, ce tip, si pentru derurarea activitatii ce autorizatii si avize am nevoie, de unde le obtin si cat costa. multumesc.
Infiintare SRL- taxe ORC cca 500 lei, capital social min 200 lei, avize si autorizatii - functioneaza pe baza declaratiei pe proprie raspundere care se depune la ORC.
Adresati-va unui jurist sau biroului de asistenta al ORC.
Succes!
multumesc
Infiintati o intreprindere individuala. E mai ieftin. Actele necesare pe www.onrc.ro
Daca lucrezi singura, iti recomand foarte serios sa infiintezi un PFA cu NORMA DE VENIT.

Nu se tine contabilitate si platesti o taxa fixa trimestriala. Daca ai salariati... atunci e mai complicat.

Alberto Kurtyan