avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1040 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale infiintare firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

infiintare firma

Buna ziua,
doresc sa deschid un magazin de haine second hand si noi, as dori sa aflu cat costa infiintarea unei societati, ce tip, si pentru derurarea activitatii ce autorizatii si avize am nevoie, de unde le obtin si cat costa. multumesc.
Cel mai recent răspuns: Albert Kurtyan , Consilier juridic 22:48, 22 Septembrie 2010
Infiintare SRL- taxe ORC cca 500 lei, capital social min 200 lei, avize si autorizatii - functioneaza pe baza declaratiei pe proprie raspundere care se depune la ORC.
Adresati-va unui jurist sau biroului de asistenta al ORC.
Succes!
multumesc
Infiintati o intreprindere individuala. E mai ieftin. Actele necesare pe www.onrc.ro
Daca lucrezi singura, iti recomand foarte serios sa infiintezi un PFA cu NORMA DE VENIT.

Nu se tine contabilitate si platesti o taxa fixa trimestriala. Daca ai salariati... atunci e mai complicat.

Alberto Kurtyan

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Costuri infiintare firma larra20solo larra20solo Buna ziua, doresc sa deschid un magazin de haine second hand si noi, as dori sa aflu cat costa infiintarea unei societati, ce tip, si pentru derurarea ... (vezi toată discuția)
Infintare srl d807 d807 MA PUTETI AJUTA CU TOTI PASII PE CARE TREBUIE SA-I FAC PENTRU A INFINTA UN SRL, SAU O ASOCIATIE FAMILIALA,SI CARE AR FI MAI RENTABILA SI DE CE? MENTIONEZ CA ... (vezi toată discuția)
Magazin second hand iliescuelena iliescuelena Detin un SRL si as dori sa deschid un magazin second hand ce autorizatii sau alte documente imi sunt necesare? Mentionez ca am toate codurile CAEN Va ... (vezi toată discuția)