Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

preaviz

un preaviz primit inaintea concediului de odihna mai intra in vigoare la terminarea concediului, sau este nevoie de o alta instiintare in scris
nu este nevoie de o a doua instiintare.
avocat Cristina Popescu
e legala modalitatea atata timp cat nu erati in concediu. nu aveti cum contestati preavizul.
ilo_2003 a scris:

un preaviz primit inaintea concediului de odihna mai intra in vigoare la terminarea concediului, sau este nevoie de o alta instiintare in scris

Nu mai este nevoie de o alta instiintare in scris ... la terminarea preavizului se va emite decizia de concediere.