avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 567 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

preaviz

un preaviz primit inaintea concediului de odihna mai intra in vigoare la terminarea concediului, sau este nevoie de o alta instiintare in scris
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:51, 22 Septembrie 2010
nu este nevoie de o a doua instiintare.
avocat Cristina Popescu
e legala modalitatea atata timp cat nu erati in concediu. nu aveti cum contestati preavizul.
ilo_2003 a scris:

un preaviz primit inaintea concediului de odihna mai intra in vigoare la terminarea concediului, sau este nevoie de o alta instiintare in scris


Nu mai este nevoie de o alta instiintare in scris ... la terminarea preavizului se va emite decizia de concediere.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Iarna....mai multi someri carsim carsim situatia este urmatoarea: societatea isi intrerupe activitatea pe timp de iarna incepand cu 22.12. salariatii urmand a-si efectua zilele de CO restant pe ... (vezi toată discuția)
Desfiintare post petronela78_m petronela78_m Buna seara, Inainte cu 3 saptamani, am fost anuntata verbal ca postul meu se va desfiinta, iar un alt post nu au care sa-mi-l ofere si in plus nu se mai fac ... (vezi toată discuția)
Ma aflu în situația următoare: sunt angajata ... oricalc1967 oricalc1967 Bună ziua. Ma aflu în situația următoare : sunt angajata ca responsabil cazare cu contract pe perioada nedeterminata la un hotel din Brașov începând cu ... (vezi toată discuția)