avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 559 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... medici de familie - vizare concedii medicale contra ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

medici de familie - vizare concedii medicale contra cost?

Concediile medicale se vizeaza de catre medicii de familie inainte de a fi prezentate angajatorului.
Este normal ca acestia sa pretinda plata unei taxe pentru ca vizeaza aceste concedii medicale?

Alte discuții în legătură

Concediu medical neacceptat chirita-alina chirita-alina Buna ziua, Am dus la servici un concediu medical (pt urgenta, 5 zile) nevizat de medicul de familie, deoarece nu am stiut ca este necesar. Se poate intampla ... (vezi toată discuția)
Supervizare concediu medical - este legal ? silster silster Este foarte umilitor cand esti bolnav si te duci la medicul de familie, si iti prescrie langa medicamente si concediu medical. Dupa ce anunti angajatorul, ... (vezi toată discuția)
Cui ii revine obligatia de a duce cm la medicul de intreprindere pt a fi vizat? BertaMorar BertaMorar Buna ziua.Sunt angajata la o firma din Mures si in prezent sunt in concediu medical cod 01.Angajatorii mi-au pus in vedere ca trebuie sa duc CM la vizat la ... (vezi toată discuția)