Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cui ii revine obligatia de a duce CM la medicul de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cui ii revine obligatia de a duce CM la medicul de intreprindere pt a fi vizat?

Buna ziua.Sunt angajata la o firma din Mures si in prezent sunt in concediu medical cod 01.Angajatorii mi-au pus in vedere ca trebuie sa duc CM la vizat la medicina muncii si cu aceasta ocazie vor ca sa fiu si consultata de catre medicul respectiv,deoarece ei sunt de parere ca nu am nevoie de CM.Am nevoie de sfatul d-voastra in aceasta problema pt ca nu-mi cunosc drepturile si obligatiile in astfel de situatii.Eu trebuie sa duc acest CM la vizat?,pt ca am mai avut CM in trecut(4 zile) si nu mi s-a solicitat acest lucru.In cazul in care angajatorii doresc si o alta parere cu privire la acest Cm cum se procedeaza?
Multumesc.
Din cate stiu , concediul medical se vizeaza de catre medicul de familie ...