Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Subcontractarea unor servicii
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Subcontractarea unor servicii

1. Un consultant in afaceri si management PFA , poate subcontracta o parte din serviciile contractate de el daca are multi clienti si nu le poate efectua ?.
2. Se poate subcontracta doar o parte din servicii sau se poate subcontracta lucrarea in totalitatea ei ?.
3. Daca se poate imi putei spune care este prevederea legala care imi da acest drept si in ce conditii se poate subcontracta in sensul ca trebuie respectat valoarea contractului cu beneficiarul sau se poate subcontracta la o valoare mai mare sau mai mica
Va multumesc anticipat pentru ajutor
se pot subcontracte lucrari sau parti din lucrari catre terti in baza unui contract de prestari servicii incheiat intre acesta si subcontractori. raspunderea pentru corectitudinea lucrarii, conform contractului incheiat cu beneficiarul lucrarii o poarta consultantul de afaceri PFA.