Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... contract internet
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

contract internet

Am un contract de furnizare servicii internet cu Orange pe timp de 2 ani.Contractul este inceput in februarie 2010.Datorita serviciilor proaste pe care le furnizeaza,am incercat sa reziliez contractul dar cei de la orange nu accepta.Am incercat sa predau USB-ul la partenerul orange unde am incheiat contractul si nu vor sa-l acepte.In contract nu sunt trecute clauze financiare pentru reziliere unilaterala.Ce pot face pentru a sacapa de aceasta firma cu servicii in zona mea foarte proaste?va multumesc.
Plangere la OPC.
sa dati in judecata operatorul de telefonie mobila si sa cereti rezilierea contractului.in prealabil ar trebui sa faceti o notificare scrisa operatorului de telefnoe mobila.