Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... abuz de incredere
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

abuz de incredere

Buna ziua ,
am si eu o problema si sper sa ma ajutati cu un raspuns.Am locuit cu chirie , fara contract , avand incredere in persoana respectiva , iar acum sunt pusa in situatia dificila de a-mi recupera lucrurile ( obieste electrocasnice si vestimentare).Mentionez ca am o adeverinta de la asociatia de proprietari , dar nu stiu daca ma ajuta cu ceva.Cert este ca vreau sa-mi recuperez lucrurile si nu stiu cum as putea sa o fac.
plangere penala la politie
av. Cristina Popescu
Proprietarul refuza restituirea lucrurilor? Daca DA, pe ce motiv?
multumesc frumos
Plangere la politie sau o actiune la instanta civila.
Buna ziua,
pe motivul ca mai vrea niste bani pentru ca a facut curat in casa ( a facut pt ca a vrut si nu m-a lasat pe mine) , cum ca am mai avea o diferenta la chirie , dar i-am dat toti banii si in fiecare zi mai adauga cate ceva.Plus de asta o parte din lucruri sunt intr-o stare jalnica doar pentru ca nu a vrut sa mi le dea si a facut curatenie cu ele acolo.Acum vrea bani pe chirie si ca mi-a tinut lucrurile acolo , dar asa a vrut .de treu saptamani ma amana, ca are treaba , ca o deranjez , diverse.