Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cotizatie CAS
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cotizatie CAS

Buna ziua. Mama mea are o Intreprindere Individuala si e pensionata de boala. Plateste pentru intreprindere in fiecare luna "sanatatea" cum zice ea. Va roaga sa ii spuneti daca este si pensionara daca mai trebuie sa plateasca CAS. Va multumesc!
Nu, nu sunteti obligata sa declarati si deci nu trebuie sa platiti contributia individuala de asigurari sociale.