Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ajutor deces
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ajutor deces

In cazul in care angajatorul se sustrage de la achitarea aj de deces(au trecut deja 6 sapt de la deces) ce pot sa fac. Cui ma adresez? Nu a primit nici drepturile salariale de 3 luni
Faceti o reclamatie la ITM-ul de care apartine angajatorul.
Multumesc.
Imi puteti spune daca se poate acorda ajutorul de deces din CAS cf L19/2000 atata timp cand acea pers a fost asigurata si in acelasi timp ajutorul prevazut in contractul de munca (2 salarii ) suportat din ch firmei?