Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... anl
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

anl

am o intrebare.daca poate cineva sa ma lamureasca.
am o cunostinta care a depus o cerere la anl pe numele sotului.intre timp ei au divortat poate beneficia ea de cererea facuta in timpul casatoriei?sotul poate da o declaratie notariala in favoarea ei valabila?
Persoana poate sa beneficieze de cererea facuta in timpul casatoriei dar nu cred ca acest lucru va schimba foarte mult sansele acesteia de a primi/ beneficia de un program sau de o locuinta ANL.
Poate sa faca o cerere noua in care sa declare o alta suma sau procent de avans cu care poate participa si, va asigur ca, sansele persoanei vor creste deoarece practica ANL este de a aproba cereri cu potential economic ridicat si nu neaparat cereri care au o anumita vechime de cand au fost depuse.