avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1641 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... ultima faza dosar penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

ultima faza dosar penal

buna ziua azi am avut procesul pt uz de fals si anscris sub semnatura privata nustiu ce se poate anbtampla domnul acuzator a cerut condamnare nu a zis cat sau cum avocatul meu a cerut termen 1 saptamana pt a depune nu stiu ce an scris pot primi o suspendare am scos cu acte facute de cinecva ce avea firma produse an rate si sunt cu plata la zii miercurea vitoare tre sami sun avocatul pt ami zice ce hotarare sa dat
Ultima modificare: Marți, 28 Septembrie 2010
denxxx, utilizator
Cel mai recent răspuns: doberv , utilizator 21:16, 29 Septembrie 2010
multumesc.daca asi pierde apelul asi pute muta dosrul la bucuresti momentan ma judec an alba iulia apelul ansemnand daca pierd mise mai adoauga ceva la pediapsa
Nu veti putea ajunge la Bucuresti cu apelul sau cu recursul.
din ce cauza nasi putea muta dosarul? cate apeluri pot face
Pentru ca ati plecat cu judecata de la judecatorie nu puteti ajunge la Curtea Suprema.Recursul se va judeca la Curtea de Apel Alba Iulia.
Nici nu are sens sa il mutati, ci doar sa va gasiti un avocat care sa va apere mai bine daca veti fi condamnat cu executare...
nu mai stiu exact daca in cazul cailor de atac puteti solicita stramutarea dosarului dar o sa ma uit si va spun. mai intrebati.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recurs - schimbare de sentinta? denxxx denxxx buna am fost judecat pt anscris sub semnatura privata .la sentinta misa dat 2 anii cu suspendare ,curtea de apel a facut recurs ce se poate antampla am ... (vezi toată discuția)
Caz penal ghiula ghiula mia facut o prietena o adeverinta de salarizare si am scos ceva an rate acum sunt judecat pt uz de fals si anselaciune ce pot patii (vezi toată discuția)
Vreau sa dau statul romanin judecata la cedo alinc77 alinc77 Ma numesc Alin si sunt din Sibiu. Acum 3 ani familia mea a fost implicata intr-un accident de masina. Un sofer turc de tir ne-a lovit din spate in timp ce ... (vezi toată discuția)