avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 685 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Impozit 16 % pe profit ?
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Impozit 16 % pe profit ?

Salut!
Anul acesta am cumparat un teren pe care intentionez sa-l vand in mai putin de 3 ani .
Ce impozit platesc? 3% ?
Se mai percepe taxa de 16% pe diferenta de profit ?
Va multumesc !
Cel mai recent răspuns: Liliana Gradinaru , Avocat 14:16, 13 Decembrie 2007
Depinde de legea valabila la data vanzarii lui, nu avem de unde sti nici cand il veti vinde dv. si nici ce legi destepte vor fi in vigoare la data respectiva.
Mai bine intrebati asta atunci cand veti vrea sa-l vindeti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Referitor la vanzarea terenurilor extravilane si impozit 80% ... vladcj vladcj REFERITOR LA VANZAREA TERENURILOR EXTRAVILANE si IMPOZIT 80% Avem legea care instituie un impozit de 80% pe diferenta de pret intre vanzare si achizitie, ... (vezi toată discuția)
Vanzare teren sub apartament aldo1982 aldo1982 Buna seara la toata lumea...... in urma cu 15 ani fostul meu patron de origine straina a vrut sa cumpere un apartament intrun imobil deja construit in orasul ... (vezi toată discuția)
Vanzari pe facebook - care sunt conditiile? anka123456 anka123456 buna ziua.as avea si eu o intrebare.mi-am deschis un cont de facebook si as dori sa vand haine si altele.am vazut ca sunt o gramada de astfel de ... (vezi toată discuția)