Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Impozit 16 % pe profit ?
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Impozit 16 % pe profit ?

Salut!
Anul acesta am cumparat un teren pe care intentionez sa-l vand in mai putin de 3 ani .
Ce impozit platesc? 3% ?
Se mai percepe taxa de 16% pe diferenta de profit ?
Va multumesc !
Depinde de legea valabila la data vanzarii lui, nu avem de unde sti nici cand il veti vinde dv. si nici ce legi destepte vor fi in vigoare la data respectiva.
Mai bine intrebati asta atunci cand veti vrea sa-l vindeti.