avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 795 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... credit banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

credit banca

daca am 2 rate restanta la banca pentru credit de nevoi personale ce imi poate executa silit
Cel mai recent răspuns: cica elena , utilizator 10:05, 29 Septembrie 2010
bunurile pe care le aveti, veniturile pe care le realizati ... incercati sa platiti, e cmb
Toate bunurile mobile si imobile pe care le detineti/
cica elena a scris:

daca am 2 rate restanta la banca pentru credit de nevoi personale ce imi poate executa silit


nimic deocamdata, ca n-au timp, suma mica:)... sa se mai adune ... dupa care va ia "silit" din salariu, etc
Ultima modificare: Marți, 28 Septembrie 2010
ContSters123067, utilizator
am uitat sa va spun ca am platit lunar 200 ron dar am o restanta de 500 ron si pentru acaesta sunt amenintata ca ma executa silit mentionez ca am credit de nevoi personale fara girant fara ipoteca la bancpost si platesc un comision de administrare lunar minim de 56 ron dar a fost si mai mare

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Daca nu platesc rata integral, se poate declansa procedura de executare silita? sorin_vs sorin_vs Am un credit cu o rata de 1050 Ron lunar dar nu mai am din ce plati, daca platesc doar 300 - 400 Ron lunar (per exemplu) se poate declansa procedura de ... (vezi toată discuția)
Restanta la ratele lunare la banca... ContSters124416 ContSters124416 Buna ziua, as dori sa ma informati,legat de un imprumut facut de mine,la o banca comerciala in Romania,in urma cu trei ani(pe 10 ani).Am achitat tot timpul la ... (vezi toată discuția)
Executare silita ipoteca-credit pentru debit card-abuz oanamaftei oanamaftei Se poate sa fii executat silit pt un credit de nevoi personale cu ipoteca, desi ai platit ratele, pt ca ai datorii la un card cu descoperire la aceeasi banca, ... (vezi toată discuția)