Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... vreau o lamurire
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

vreau o lamurire

Buna,ce ar trebui sa fac in legatura cu un credit luat de la bcr.Nu am semnat actul aditional dar,defapt nici nu mi-a fost pus la dispozitie.Am mai pus aceasta intrebare dar dupa cum se pare nimeni nu ma poate lamuri.Defapt nu primesc nici un raspuns Intrebarea mea era cat se poate de simpla dar nu pentru mine ci pentru ceai in tema .
Din cate stiu eu, actul trebuia sa-l solicitati dvs daca nu-l primeati. Eu am primit de la BRD Finance actul cu o zi inainte de termenul limita. La Transilvania l-am solicitat singura. Nu cred ca e stipulat nicaieri ca ei sunt obligati sa vi-l inmaneze, ci doar sa vi-l puna la dispozitie in caz ca il solicitati.
Mergeti la banca si solicitati actul aditional, comparai clauzele din actul aditional cu cele din contract, daca actul aditional cuprinde prevederi care va dezavantajeaza din punct de vedere al comisioanelor, il puteti ataca in instanta.