Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... inselaciune
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

inselaciune

buna seara.am o intrebare.am fost oprit in hipermarket la casa,cum ca produsul pe care urma sa il platesc,a mai trecut odata prin casa,adica.intrebarea mea este:in casele de marcat,se memoreza fiecare produs?acestia au spus ca am falsificat vodul de bare,si ca imi fac dosar pentru inselaciune.
Poate chiar cei de la magazin au lipit un cod de bare gresit pe produs. Oricum ar fi nu ai de ce sa iti faci griji.

Poate fi vorba despre o gresala,poate fi vorba despre vreo fapta din interior.
Cred ca in situatia in care vor exista probleme,o expertiza de specialitate ar putea furniza o solutie.