avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1768 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... inselaciune
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

inselaciune

buna seara.am o intrebare.am fost oprit in hipermarket la casa,cum ca produsul pe care urma sa il platesc,a mai trecut odata prin casa,adica.intrebarea mea este:in casele de marcat,se memoreza fiecare produs?acestia au spus ca am falsificat vodul de bare,si ca imi fac dosar pentru inselaciune.
Cel mai recent răspuns: Radu Gabrian , Mediator 18:16, 29 Septembrie 2010
Poate chiar cei de la magazin au lipit un cod de bare gresit pe produs. Oricum ar fi nu ai de ce sa iti faci griji.

Poate fi vorba despre o gresala,poate fi vorba despre vreo fapta din interior.
Cred ca in situatia in care vor exista probleme,o expertiza de specialitate ar putea furniza o solutie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Produs nedestinat comercializarii m_ter m_ter Buna ziua! Este normal sa gasesc intr-un hipermarket la raft produse care sunt inscriptionate ca nu ar fi destinate comercializarii pe care sa le platesc? ... (vezi toată discuția)
Proba video: infractiune Consecinte Consecinte Salut tuturor. O situatie: merg la cumparaturi intr-un hipermarket (insotit), ma plimb vreo doua ore pana umplu cosul cu ce imi trebuie. Intre timp la raionul ... (vezi toată discuția)
etichetare produse cu pret mai mic Memetzel Memetzel buna seara, lucrez la decathlon, si am fost vazut pe camere cand am lipit etichete cu pret mai mic ( nu stiu daca se poate dovedi ca am facut asta intentionat ... (vezi toată discuția)