Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Achizitie apartament modificat fara autorizatie
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Achizitie apartament modificat fara autorizatie

Buna ziua,

sunt pe cale sa achizitionez un apartament de doua camere si intampin o dilema. Holul de la intrarea apartamentului a fost marit prin mutarea usii cu 1,5 metri mai in spate(practic au "furat" un pic din suprafata comuna a blocului). Toti locatarii care au acest tip de apartament au facut asta. Desigur, fara autorizatie. Cadastrul e pe forma veche. Intrebarea este urmatoarea: ce pot face ca sa fie ok dpdv legal si care sa nu dureze mai mult de 1 saptamana(expira creditul)? Multumesc, Liviu
Va adresati celor de la cadastru
La cadastru dureaza cel putin 30 de zile cu pile cu tot. Int-ro saptamana nu aveti ce face, cumparati-l asa si rezolvati dupa.
Multumesc mult pentru raspunsuri.