Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Sentinta irevocabila
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Sentinta irevocabila

Admite recursul. Casează decizia civilă recurată. Trimite cauza spre rejudecarea apelului, aceleiaşi instanţe - Tribunalul Bucureşti. Irevocabilă.MNG/MCHIVU

Am avut un proces de divort ce a trecut prin faza de Fond si Apel unde i s-a dat castig de cauza paratei iar in Recursul judecat la Curtea de Apel Bucuresti unde am reusit sa am castig de cauza asa cum am aratat mai sus.
Va rog sa imi spuneti ce inseamna "Irevocabilă.MNG/MCHIVU"?
Cu multumiri!
Decizia Curtii de Apel Bucuresti nu mai poate fi atacata, prin urmare va veti rejudeca in apel la Tribunalul Bucuresti.
MARTA SIMONA PETRE, Avocat
inseamna ca va veti judeca din nou la tribunal.