avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 838 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Sentinta irevocabila
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Sentinta irevocabila

Admite recursul. Casează decizia civilă recurată. Trimite cauza spre rejudecarea apelului, aceleiaşi instanţe - Tribunalul Bucureşti. Irevocabilă.MNG/MCHIVU

Am avut un proces de divort ce a trecut prin faza de Fond si Apel unde i s-a dat castig de cauza paratei iar in Recursul judecat la Curtea de Apel Bucuresti unde am reusit sa am castig de cauza asa cum am aratat mai sus.
Va rog sa imi spuneti ce inseamna "Irevocabilă.MNG/MCHIVU"?
Cu multumiri!
Cel mai recent răspuns: ContSters160686 , utilizator 19:50, 29 Septembrie 2010
Decizia Curtii de Apel Bucuresti nu mai poate fi atacata, prin urmare va veti rejudeca in apel la Tribunalul Bucuresti.
Ultima modificare: Miercuri, 29 Septembrie 2010
MARTA SIMONA PETRE, Avocat
inseamna ca va veti judeca din nou la tribunal.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cheltuieli de judecata/actiune separata elisa47 elisa47 Buna ziua, Am o rugaminte la voi, daca puteti sa ma ajutati. Este vorba despre un dosar castigat in anul 2009.In prima faza procesuala in anul 2004 am ... (vezi toată discuția)
Atacarea deciziei curtii de apel costy1979 costy1979 Cum se mai poate ataca o decizie a unei curti de apel? Curtile de apel au competenta de a judeca un recurs? (vezi toată discuția)
Caseaza sentinţa recurata şi trimite cauza spre rejudecare aceleiaşi instanţe de fond s_nicolae s_nicolae Buna ziua, Am avut o decizie data de Tribunalul Ialomita care imi era favorabila. O ruda foarte indepartata a facut recurs la Curtea de Apel Bucuresti, ... (vezi toată discuția)