Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... IMPOZIT LOCUINTA
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

IMPOZIT LOCUINTA

Buna seara, va rog frumos sa imi explicati daca in urmatoarele conditii pot fi considerata proprietara a doua apartamente: desi sunt divortata locuiesc impreuna cu fostul sot in acelasi apartament nefacand partajul.Mama mi-a donat apartamentul ei deci este pe numele meu avand ca si clauza folosirea lui dupa decesul ei si bineinteles ingrijirea ei pe perioada vietii(ea locuieste singura acum in acel apartament).Explicatia dumneavoastra imi este de folos in vederea platii impozitului pe locuinta conform noilor dispozitii legale(platesc si impozit pentru a doua casa?).
Va multumesc mult.
Platiti impozit si pentru a doua locuinta, chiar majorat.