Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... plan de reorganizare
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

plan de reorganizare

Buna ziua,
Nu mi-am putut inscrie creanta in tabelul definitiv deoarece a fost depasit termenul. Debitoarea a depus un plan de reorganizare. Mai pot face ceva pentru recuperarea debitului?
Nu am primit notificare la momentul respectiv, am aflat din alte surse. Daca debitorul nu ma include in planul de reorganizare, imi mai pot recupera cumva debitul?
luati legatura cu administratorul/lichidatorul judiciar numit in cauza si vedeti daca se mai poate face ceva.
alina_cj a scris:

Nu am primit notificare la momentul respectiv, am aflat din alte surse. Daca debitorul nu ma include in planul de reorganizare, imi mai pot recupera cumva debitul?

Daca nu sunteti in tabelul creditorilor nu aveti dreptul sa participati la procedura ca urmare nu puteti fi nici in planul de reorganizare !!
ceri sa fi inscris pe tabelul suplimentar si motivezi faptul ca nu ai primit notificarea de la lichidator.
carmenmur a scris:

ceri sa fi inscris pe tabelul suplimentar si motivezi faptul ca nu ai primit notificarea de la lichidator.

tabelul suplimentar este anterior tabelului definitiv !!!
mai cititi si art 7 din lege 85/2006 !!!