Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... ce exceptie?!
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

ce exceptie?!

buna ziua! am primit un recurs impotriva unei sentinte de solutionare a contestatiei la tabelul preliminar formulat de un avocat care nu este angajat de administratorul judiciar. ce exceptie ar trebui invocata, calitatea procesuala activa sau lipsa calitatii de reprezentant ?
exceptia lipsei dovezii calitatii de reprezentant.
multumesc mult
Buna seara .
Avocatul nu este angajat al administratorului judiciar,acesta activeaza in baza unei imputerniciri avocatiale, printr-un contract de colaborare .Daca are imputernicire avocatiala valabila pentru acest dosar, este indeajuns.
Marius Bote .
eu stiam ca trebuie sa aiba imputernicire de la adm judiciar si hotararea adunarii creditorilor prin care acesta a fost delegat sa reprezinte societatea debitoare. daca societatea debitoare poate sa isi angajeze oricand avocati sa formuleze actiuni administratorul judiciar ce mai face?
eu spun ca va face dovada ca este reprezentant.