Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... CE POATE SA-TI FACA BANCA???
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

CE POATE SA-TI FACA BANCA???

Buna ziua,daca banca imi refuza o reesalonare si eu nu mai am posibilitatea de a mai plati integral rata (imprumut nevoi personale fara ipoteca) si platesc doar jumatate din rata,ce probleme pot avea??? sunt intr-o situatie jenanta de a nu mai plati rata la banca dar vad ca toata lumea pe strada este jenata pe aceasta tema:">.VA MULTUMESC pentru un eventual raspuns concret si legislativ, O ZI BUNA VA DORESC
Cu scopul recuperarii integrale a imprumutului,banca ,in final va declina dreturile sale in favoarea unei societati de recuperare,care va demara procedura legala
In baza titlului executoriu,va incerca initial amiabil recuperarea imprumutului
In ultima instanta va declansa executarea silita,prin care va urmari bunurile dvs mobile/imobile ,conturi bancare,drepturi salariale