avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 968 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... CE POATE SA-TI FACA BANCA???
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

CE POATE SA-TI FACA BANCA???

Buna ziua,daca banca imi refuza o reesalonare si eu nu mai am posibilitatea de a mai plati integral rata (imprumut nevoi personale fara ipoteca) si platesc doar jumatate din rata,ce probleme pot avea??? sunt intr-o situatie jenanta de a nu mai plati rata la banca dar vad ca toata lumea pe strada este jenata pe aceasta tema:">.VA MULTUMESC pentru un eventual raspuns concret si legislativ, O ZI BUNA VA DORESC
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 15:37, 1 Octombrie 2010
Cu scopul recuperarii integrale a imprumutului,banca ,in final va declina dreturile sale in favoarea unei societati de recuperare,care va demara procedura legala
In baza titlului executoriu,va incerca initial amiabil recuperarea imprumutului
In ultima instanta va declansa executarea silita,prin care va urmari bunurile dvs mobile/imobile ,conturi bancare,drepturi salariale

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fac puscarie daca banca m-a actionat in judecata? daniela_lucan daniela_lucan acum 4 ani am facut imprumut la 3 banci(pt nevoi personale).am platit ratele timp de un an su jumatate.Am ramas fara locul de munca ,a durat vreo 3-4 luni pana ... (vezi toată discuția)
Despre execatuarea silita ca urmare a neplatii ratelor la banca anca_mic anca_mic Buna ziua Parintii mei au facut mai multe credite la banci, credite ce insumeaza o valoare toatala de 6000 E .Amandoi fiind functionarii publici veniturile ... (vezi toată discuția)
Credit neplatit irina_p irina_p Buna ziua, as dori un raspuns la situatia in care se afla sora mea. Sora mea si cumnatul meu au facut un imprumut la nabca in 2007 apoi au plecat in ... (vezi toată discuția)