Forum Discuţii juridice Executare silită fac puscarie daca banca m-a actionat in judecata?
Discuție deschisă în Executare silită

fac puscarie daca banca m-a actionat in judecata?

acum 4 ani am facut imprumut la 3 banci(pt nevoi personale).am platit ratele timp de un an su jumatate.Am ramas fara locul de munca ,a durat vreo 3-4 luni pana mi-am gasit alt job.Timp in care nu am mai achitat nici o rata,dobanda s-a adunat,eu nu am mai platit......concluzia:am ajuns astazi la proces Executare Silita.Intrebarea e:sunt pasibila de puscarie avand in vedere ca nu am nici o proprietate,nici un imobil pe numele meu?Cunoaste careva cazuri asemanatoare?Rog raspuns
Nu ,este vorba despre procese civile,in urma carora v-ar putea fi executate casa si bunurile personale.
Nu veti ajunge la puscarie. Insa va vor urmari bunurile personale.
Bancile la care detineti credite si la care nu ati mai achitat ratele,cu scopul recuperarii debitului,au demarat procedura legala de executare a dvs
Aveti posibilitatea ,daca detineti posibilitate financiara sa achitati restantele
In caz contrar,recuperatorii ,vor declansa procedura ;egala de executare ,initial amiabil,ulterior demarand executarea silita asupra bunurilor mobile/imobile,conturi bancare , drepturi salariale