avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 864 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită fac puscarie daca banca m-a actionat in judecata?
Discuție deschisă în Executare silită

fac puscarie daca banca m-a actionat in judecata?

acum 4 ani am facut imprumut la 3 banci(pt nevoi personale).am platit ratele timp de un an su jumatate.Am ramas fara locul de munca ,a durat vreo 3-4 luni pana mi-am gasit alt job.Timp in care nu am mai achitat nici o rata,dobanda s-a adunat,eu nu am mai platit......concluzia:am ajuns astazi la proces Executare Silita.Intrebarea e:sunt pasibila de puscarie avand in vedere ca nu am nici o proprietate,nici un imobil pe numele meu?Cunoaste careva cazuri asemanatoare?Rog raspuns
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 08:50, 2 Octombrie 2010
Nu ,este vorba despre procese civile,in urma carora v-ar putea fi executate casa si bunurile personale.
Nu veti ajunge la puscarie. Insa va vor urmari bunurile personale.
Bancile la care detineti credite si la care nu ati mai achitat ratele,cu scopul recuperarii debitului,au demarat procedura legala de executare a dvs
Aveti posibilitatea ,daca detineti posibilitate financiara sa achitati restantele
In caz contrar,recuperatorii ,vor declansa procedura ;egala de executare ,initial amiabil,ulterior demarand executarea silita asupra bunurilor mobile/imobile,conturi bancare , drepturi salariale

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce poate sa-ti faca banca??? NICU LUCAN NICU LUCAN Buna ziua,daca banca imi refuza o reesalonare si eu nu mai am posibilitatea de a mai plati integral rata (imprumut nevoi personale fara ipoteca) si platesc ... (vezi toată discuția)
Ce se intampla in cazul in care te afli in imposibilitatea de plata a ratelor catre banca? Anca07 Anca07 Am ramas fara job si am anuntat banca ca nu mai imi pot plati ratele facute pentru un credit de nevoi personale. Initial au fost intelegatori, (la modul ca ... (vezi toată discuția)
Ce pot pati in cazul in care nu am mai platit rata la un credit? radu81 radu81 am un credit de nevoi personale din 2007 la care am platit ratele pana in 2009 septembrie si cind am vrut sa dau rata la banca mi sa spus ca nu mai apare ... (vezi toată discuția)