avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 808 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... intrerupere in carnetul de munca
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

intrerupere in carnetul de munca

am intrerupere in cartea de munca 2 luni in ultimele 12 luni..... pot beneficia de ajutorul de somaj?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:24, 3 Octombrie 2010
Trebuie sa aveti lucrat 12 luni in ultimii 2 ani, nu intereseaza daca sunt intreruperi sau nu .
MariusOvidiu a scris:

am intrerupere in cartea de munca 2 luni in ultimele 12 luni..... pot beneficia de ajutorul de somaj?


Pentru a beneficia de somaj , trebuie sa aveti un stagiu minim de cotizare de minm 12 luni in ultimele 24 de luni premergatoare datei deunerii cererii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot beneficia de indemnizatie de somaj? brezan brezan Am 54 de ani si 34 de ani de munca. Din iulie 2009 pana in octombrie 2010 am fost in somaj. Din noiembrie 2010 pana in mai 2011 nu am avut loc de munca. Din ... (vezi toată discuția)
Intrare in somaj rambel rambel Buna ziua. Am nevie de ajutorul vostru la urmatoarea problema. Mama mea are 53 ani. S-a angajat dupa 5 ani de inactivitate si a muncit doar 5 luni. Se va ... (vezi toată discuția)
Intreruperi in cartea de munca Nelia2583 Nelia2583 afecteaza intreruperile din cartea de munca la calculul ajutorului de somaj? (vezi toată discuția)