Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... intrerupere in carnetul de munca
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

intrerupere in carnetul de munca

am intrerupere in cartea de munca 2 luni in ultimele 12 luni..... pot beneficia de ajutorul de somaj?
Trebuie sa aveti lucrat 12 luni in ultimii 2 ani, nu intereseaza daca sunt intreruperi sau nu .
MariusOvidiu a scris:

am intrerupere in cartea de munca 2 luni in ultimele 12 luni..... pot beneficia de ajutorul de somaj?

Pentru a beneficia de somaj , trebuie sa aveti un stagiu minim de cotizare de minm 12 luni in ultimele 24 de luni premergatoare datei deunerii cererii.