Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii concediu medical
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

concediu medical

va rog daca ma poate lamuri si pe mine cineva in problema medicalelor;
daca angajata nu are 6 luni vechime in munca si a intrat in CM -leuzie cum ii calculez baza si nr.de zile.va rog mult
multumesc
Angajatul care a lucrat cel putin o luna are dreptul la CM, pentru determinarea mediei zilnice se folosesc veniturile si perioadele lucrate in ultimele 6 luni anterioare. Daca angajatul a lucrat doar 2 luni inainte de a lua CM, calculezi p baza acestor 2 luni.