Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie militara de urmas
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie militara de urmas

Am pensie militara de urmas din noiembrie 2001, in urma decesului sotului, pentru fetita mea de 12 ani. Acesta a fost MM3, a decedat la 27 ani in urma unui accident rutier produs in afara serviciului. Pensia in momentul actual este 225 Ron. Beneficiez de recalculare si ce acte imi trebuiesc? Va multumesc.
Din cate stiu, pe spatele talonului de pensie, se trec actele care trebuiesc depuse pentru recalcularea pensiei militare de urmas.
Toate categoriile de pensii militare se recalculeaza. Accesati link-ul de mai jos, veti gasi model de cerere si raspunsuri la intrebarile dvs. Ar fi bine sa cititi toata discutia, se refera la recalcularea pensiilor din sistemul militar.
www.avocatnet.ro/content/for...