Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Examen permis de conducere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Examen permis de conducere

Buna ziua. As dori, daca se poate, sa stiu in ce conditii pot sustine examenul pentru permis auto in alta localitate, tinand cont ca nu am viza de flotant ci doar un contract de inchiriere. Va multumesc.
In conditiile date , nu puteti sustine examenul in acea localitate (alta decat cea de domiciliu /flotant) .
Eu stiu ca iti trebuieste viza de flotant pentru a sustine examenul in lata localitate decat cea de domiciiu. Mai bine da un telefon la Politia Rutiera si te lamuresti.
Nu puteti sustine examenul decat in localitatea unde aveti domiciliu sau resedinta/viza de flotant. Nu va fi primit dosarul.
Succes!
daca ai contract de inchiriere mergi la politie si iti pune viza de flotant(iti trebuie:timbru fiscal 4 ron,contract de inchiriere copie si original,copie buletin)si cu viza de flotant poti da examenul in acea localitate