Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Chirie...Flotant
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Chirie...Flotant

Daca nu locuiesc la adresa de domiciliu (cea din C.I.), dar locuiesc, cu chirie, la alta adresa, in aceeasi localitate, sunt obligat sa am viza de flotant la adresa la care stau cu chirie?
da
Va multumesc. Cum trebuie sa procedez in acest caz?

Antoanela Geaman a scris:

da

Mergeți la Evidența Persoanei de la locul unde aveți reședința. Trebuie sa aveți la dvs cartea de identitate și contractul de închiriere, original + copie xerox. Acolo completați o cerere și vi se va aplica pe cartea de identitate un autocolant pe care va fi înscrisă adresa de reședință.
Va multumesc frumos!

georgiana.td a scris:

Mergeți la Evidența Persoanei de la locul unde aveți reședința. Trebuie sa aveți la dvs cartea de identitate și contractul de închiriere, original + copie xerox. Acolo completați o cerere și vi se va aplica pe cartea de identitate un autocolant pe care va fi înscrisă adresa de reședință.

Detin contract de inchiriere, facut intre proprietar si mine. E ok pentru a primi viza de flotant?

Robesspiere a scris:

Va multumesc frumos!

georgiana.td a scris:

Mergeți la Evidența Persoanei de la locul unde aveți reședința. Trebuie sa aveți la dvs cartea de identitate și contractul de închiriere, original + copie xerox. Acolo completați o cerere și vi se va aplica pe cartea de identitate un autocolant pe care va fi înscrisă adresa de reședință.