Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Explicatie cod COR
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Explicatie cod COR

Buna seara!
Va rog sa ma luminati:
in COR am gasit cod 246020 - melamed; si sunt tare nedumerita ca nu stiu ce inseamna si ce ar face acesta!?!?!
Va multumesc pentru luminare!!
melamed - „învăţător“, în lb. ebraică

Melamed, Melammed ( ebraică : מלמד, Învăţătorule) este un termen care, în timpurile biblice denotă un profesor de religie sau instructor în general.
The Melamed era desemnat de către comunitate, şi existau reglementări speciale ce determinau numarul de copii la care putea preda, precum şi normele care reglementează alegerea candidaţilor pentru birou şi concedierea unei Melamed (ib.)