Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... SALARIZARE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

SALARIZARE

As dori sa stiu cum a ajuns d na de la personal de la salariul de baza 894 LEI la 922 lei trecand pe un post cu studiil superioare care este baza?
Minim cu studii superioare este 1200 lei la program de 8 ore zilnic. Poate ca nu esti trecut cu 8 ore.
Daca sunteti functionar public, s-a facut majorarea salariului de baza cu maxim 5%, conform anexei III la legea 330/2009 (pentru bugetari nu se aplica salariul de 1200 RON la studii superioare).
Interventie moderator:
:rtfm:
dumi32:
1. Daca deschideti cate un topic nou pentru fiecare revenire la aceeasi problema ne derutati si pe noi in raspunsuri si nici dvs. nu veti intelege nimic.
2. Intrati pe acest prim topic, folositi butonul "raspunde" si continuati intrebarile.

dumi32 a scris:
nu sunt functionar public ci contractual din sectorul bugetar iar nu stiu care este procentul pentrul studii superioare nu cred ca este 5% pentr ca nu ne dam acelasi rezultat

Kyandra a scris:
Daca ne spuneti care este incadrarea dvs (functia si gradul profesional), care este salariul de baza si ce sporuri sunt incluse in salariul brut...poate ne vine vreo idee...altfel este greu sa ghicim.
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane