Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Asistare avocat intr-o cauza penala.
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Asistare avocat intr-o cauza penala.

Intr-o plângere penala depusa de o parte vătămată cu privire la două persoane pentru infracţiuni la Legea 31/1990, unul dintre cei doi făptuitori, doreşete să fie asistat de un avocat, dar care de fapt este cel de-al doilea făptuitor din cauză.
Este sau nu legal? Care este baza legala ce reglementeaza acest lucru?

Multumesc!
Are acest drept in mod indiscutabil.