Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... intampinare somatie de plata
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

intampinare somatie de plata

am fost chemat inb judecata pe somatie de plata. la primul termen am solicitat altul pentru angajarea de aparator. maine am termenul nou. pot sa depun intampinarea maine sau este tardiv?
Va multumesc anticipat
Se poate depune si in ziua infatisarii. In astfel de cazuri, de regula se acorda un termen creditorului, la cererea acestuia, pt. studiul intampinarii.