Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... ajutor incalzire - e legal?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

ajutor incalzire - e legal?

spuneti-mi va rog daca eu ca si student care are domiciliul in apartamenl in care tata este proprietar pot solicita ajutor de incalzire .Mentionez ca nu am venit ,dar parintii mai care locuiesc la alta adresa nu se incadreaza.Tatal meu ma imputerniceste la notar sa solicit subventie? e legal?
daca va aflati inca in perioada de intretinere legala de catre parinti puteti beneficia de ajutor de incalzire doar daca veniturile intregii familii se incadreaza in plafonul prevazut de ordonanta. Daca sunteti incadrat ca persoana singura puteti beneficia de ajutor de incalzire...