avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1059 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... rugaminte
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

rugaminte

va rog din suflet sa-mi spuneti si mie daca in ianuarie 2011 va mai avea loc examenul de intrare in magistratura si daca este oficial acest zvon.Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Ana-Maria Dutescu , Avocat 22:34, 7 Octombrie 2010
Este oficial, s-a hotarat in sedinta de plen a CSM.
Urmariti site-ul www.inm-lex.ro, anuntul pt participarea la examen se publica cu aprox. 2 luni inainte.
momentan ,sunt scoase la concurs, pt 21 noiembrie ,locuri pt cei cu 5 ani vechime in profesie.
Pt ca ati mentionat luna ianuarie, am presupus ca va refereati la admitere la INM - pt care raspunsul meu de mai sus e valabil.

Pt admitere in magistratura in noiembrie, anuntul este deja pe site: [ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Admitere inm 2011 stancuamelia@yahoo.com stancuamelia@yahoo.com nu inteleg.s.a stabilit ceva?o sa fie examen inm in ianuarie? (vezi toată discuția)
Examen inm 2010 alexandra denisa alexandra denisa spune-ti va rog in ce luna este examenul de admitere la inm? multumesc. (vezi toată discuția)
Consilieri asimilati magistratilor 18bubu 18bubu stie cineva cu posturile de consilieri asimilati magistratilor cand sunt examene?inseamna doar locuri pt bucuresti?alte detalii? ms (vezi toată discuția)