avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 981 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... admitere inm 2011
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

admitere inm 2011

nu inteleg.s.a stabilit ceva?o sa fie examen inm in ianuarie?
Cel mai recent răspuns: Ana-Maria Dutescu , Avocat 14:14, 12 Octombrie 2010
Da, va fi examen de admitere la INM in ianuarie, s-a stabilit in sedinta de plen a CSM.
Ce nu intelegeti?
am intrat pe site la inm si nu era nimic postat si nici profii nu au zis nimic.
Pe site-ul INM se va publica cu 60 de zile inainte. Deci prin noiembrie.
Dar apare in sedinta de plen a CSM, va dau link-ul si puteti sa il studiati, cititi ordinea de zi solutionata:[ link extern ]



Nota Direcţiei legislaţie, documentare şi contencios nr.23528/1154/2010 privind interpretarea şi aplicarea unor dispoziţii legale privind admiterea la Institutul Naţional al Magistraturii.
Solutie

I. Plenul Consiliului Superior al Magistraturii a hotărât organizarea unui nou concurs la Institutul Naţional al Magistraturii, în luna ianuarie 2011.
am inteles.te rog poti sa mi sp ce cod de proc civila comentat sa iau.boroi sau tabarca?
Pff, nu stiu, va recomand sa mergeti la librarie ( este una cu D, nu dau nume, care are fotolii si se poate studia in voie) si sa le studiati pe amandoua sa vedeti cu care va intelegeti mai bine.
Mie personal Tabarca mi se pare prea academic(a), dar am vazut pareri bune pe forum...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rugaminte minabalanuca minabalanuca va rog din suflet sa-mi spuneti si mie daca in ianuarie 2011 va mai avea loc examenul de intrare in magistratura si daca este oficial acest zvon.Va multumesc! (vezi toată discuția)
Admitere inm nela.strugariu nela.strugariu este cineva dispus sa discutam pe forum azi? ceva noutati despre admiterea in INM?:-/ (vezi toată discuția)
Admitere inm Luoana Mihaela Luoana Mihaela STIE CINEVA CAND SE MAI DA EXAMAN PENTRU INM? (vezi toată discuția)