Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare anticipata la 60 de ani
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare anticipata la 60 de ani

Am implinit in acest an,60 de ani iar la 1 noiembrie 2010 implinesc 35 de ani de cotizare.Pot sa ma pensionez in acest an anticipat,dupa noul regulament al pensionarilor?
Va multumesc anticipat pt.raspuns...!
1. Conform Legii 118/2010 pensionarile anticipate si anticipate partiale sunt suspendate pana la 31.12.2010.
2. Incercati dupa 01.01.2011, atunci se poate chiar su dupa viitoarea lege a pensiilor.
3. La dvs. nu este vorba de pensie anticipata ci de pensie anticipata partiala.