Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... imprumut de la o banca din grecia
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

imprumut de la o banca din grecia

in urma cu 2 ani am facut un imprumut la o banca din Grecia am platit un an ,am ramas fara munca si de cateva luni nu am platit ,din cate stiu aceasta banca nu lucreza cu romania ce se pote daca nu gasesc de munca sa platesc banca
Probabil, ca ati contractat un credit pentru nevoi personale de la acea banca. Vedeti ce scrie in contractul de credit pe care l-ati semnat cu banca. Teoretic, daca debitorul nu-si plateste datoriile, banca se poate indrepta impotriva codebitorilor sau girantilor. Poate cere poprire pe salariu, dar in cazul dvs, nu cred ca, au ce popri. Pot cere executarea silita a bunurilor proprii, pentru a-si acoperi creanta.
Aceasta banca, teoretic, poate obtine un titlu executoriu european si va poate "urmari" in vederea recuperarii debitului, dupa caz, si in Romania.
www.avocatnet.ro/content/art...