Forum Discuţii juridice Executare silită Debit neachitat intr-o tara europeana-consecinte
Discuție deschisă în Executare silită

Debit neachitat intr-o tara europeana-consecinte

In cazul in care am contractat un imprumut in Grecia si nu mai pot sau nu mai vreau sa-l achit,parasesc Grecia si vin in Romania,pot sa fiu executat silit in Romania? Creditul contractat este de nevoi personale,in valoare de 25.000 euro,fara nici o garantie sau girant
Daca societatea greaca va obtine un titlu executoriu european prin care veti fi/sunteti obligat la plata unor sume (debit, penalitati etc.), veti putea fi urmarit/executat silit si in Romania.

Ca sa intelegeti ce s-ar putea intampla, va exemplific:
www.avocatnet.ro/content/for...
www.avocatnet.ro/content/art...
www.avocatnet.ro/content/for...

Daca veti accesa optiunea avocatnet.ro, google cautare personalizata (in partea de sus a paginii), tastand:"titlu executoriu european", veti gasi si alte discutii privind aceasta tema.