Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita inapoiere copil
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita inapoiere copil

Am fost executata silit sa-mi inapoiezi copilul la domiciliul de baza din Italia, de catre tatal acestuia. In acest moment ne judecam pentru custodia minorului. Vreau sa stiu cheltuielile de executare silita cine mi le trimite si cum se pot plati? Daca nu le platesc ce se intampla? Va multumesc.
Exprimarea dvs. este neclara...am observat ca ati mai deschis un topic pe aceeasi tema.
www.avocatnet.ro/content/for...

In situatia in care nu platiti cheltuielile de executare, exista optiunea executarii silite a dvs. in baza procesului-verbal, intocmit de catre executorul judecatoresc, inscris ce constituie titlu executoriu.